Kocaeli ve Gebze'de Bilişim Vadisi, Silikon Vadisi

silikon vadisi gebze

Amerika'daki bilişim vadisi benzerleri Türkiye'ye de geliyor. Kocaeli ve Gebze yakınlarına bilişim vadisi kuruluyor. Faaliyete geçirilmesi düşünülen bilişim vadisi, teknoloji ve sanayi ile bütünleşecek. Türkiye daha çok teknolojik üretime yönelik yatırımları önemserken aynı zamanda silikon vadisi ile ilgili çalışmalarını da hızlandırdı.Amerika'da dünyaca ünlü bilişim şirketleri bulunuyor. Bu silikon vadisi benzerleri artık Türkiye'de de kurulacak. Kocaeli ve Gebze'nin uygun bölgelerine silikon vadisi kurulması hedefleniyor. Kurulacak olan silikon vadisi teknoloji alanına yönelik fizibilite çalışmasının yıl sonuna kadar başlayacağını açıklayan eski çevre ve şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar, yeni uygulamalar sayesinde teknoloji ile sanayinin bütünleşeceğini vurguladı. Silikon vadisi merkezleri sayesinde önemli araştırma ve geliştirme yöntemleri uygulanabilecek.
Silikon vadisi San Francisco dışında San Jose'de adeta bir şehir gibi. Zamanında bazı küçük ar ge firmaları gitmişler. Gebze ve İstanbul arasında bir yerde kurulması planlanan bilişim vadisi, yine Türkiye'nin önde gelen bilişim merkezi Tübitak'ın Gebze'deki tesisleri ile birlikte çalışma yapılmasına imkan sağlayacak.  Share on Google Plus

About demir57 _

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.